ZetaCAD Studio / ZetaCAD Designer /ZetaCAD web modülü:

Proje firmalarına yönelik verilmiş 3 zetacad modülü bulunmaktadır. Kurulum yapıldığı zaman her 3 versiyonda beraber indirilmektedir. Bunlar:

ZetacadStdy (H-LOCK)

ZetacadDesigner

ZCWeb modülü

 

ZetacadStdy (H-LOCK): adından da anlaşılacağı gibi sadece hyper lock ile çalışır. İstediğiniz bütün özelliklere cevap verebilir. Web üzerinden proje gönderimi, DXF formatına dönüşüm, şartname kontrolü vs. özellikleri barındırır.

ZetacadDesigner: Styo versiyonuna yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Firmalar bu versiyonla birden fazla makinada çizim yapabilme imkanına kavuşmuşlardır.  Bu versiyonda sadece çizim yapılıp şartname kontrolü gerçekleştirilir. DXF formatına dönüşüm, çıktı alma vs. işlemleri yoktur. Bu versiyonda telif edilen bir proje stdy versiyonunda açılıp farklı kaydedildiği taktirde, stdy versiyonunda çizilmiş bir projeden farklı olmayacaktır.

ZCWeb modülü: Bu modül kullanılarak projeler doğrudan gaz dağıtım şirketine gönderilebilir. Onay ya da ret durumları takip edilebilir. Projeleriniz arşivlenir.

Firma içinde tek hyper lock ile birden fazla bilgisayarda çalışmak için;

Size verilmiş olan linkten program setupunu bilgisayarınıza indiriniz. Yada size gönderilmiş olan setup dosyasını kullanabilirsiniz.

Bu setupdan tüm bilgisayarlara ZetaCAD’ı kurunuz. (resimdeki zcreg41.exe versiyonu. Her şartname için ayrı ayrı isimler kullanılır.)

Ayrıca her bilgisayarda ZetaCAD kurulduktan sonra hyper lock’ı tanıtınız. Şimdi hyper lock aygıtı takılı olan bir bilgisayara gelin ve “başlat / programlar / ZetaCAD 2,0 / ZetaCAD Designer” diyerek designer versiyonunu çalıştırın.
İlk çalıştırmada hyper lock aygıtınıa ihtiyaç duymakta. Çalıştırdıktan sonra artık hyper lock’ı çıkarabilirsiniz. Bu işlemi her bilgisayar için tekrar edin.
Bütün bilgisayarlarda Designer versiyonunu bir defa açtıktan sonra artık hyper lock’ımızı getirip ana bilgisayarımıza takabiliriz. Ana bilgisayar, ZetaCAD Studio versiyonunda çalıştığımız bilgisayardır. Hyper lock nerede ise o bilgisayar ana bilgisayar olur ve orada ZetaCAD Studio da çalışılabilir, proje gönderimi yapılabilir.

ZetaCAD Designer versiyonu 16 saat çalışma süresi boyunca artık sizden hyper lock istemeyecek. Bu 16 saat ister 1 gün ister 1 haftada doldurun, süre sonunda hyper lock ı tekrar takıp çıkarmanız gerekir.

ZetaCAD kurulum filmi, hyper lock tanıtımı, proje gönderme, ret projeyi tekrar gönderme konularında detaylı film görüntüleri için lütfen www.zetacad.com/egitim adresini ziyaret ediniz.