Sayın Yetkili

Dijital Proje Onay Sisteminde, projeyle birlikte müşteri sözleşmesi gibi evrakların da DİPOS’a gönderilmesi gerekmektedir. Bu tür evraklar, bugüne kadar yalnızca faks yoluyla gönderilebilirken, artık bilgisayarınızdaki bir dosya, direk DİPOS sistemine gönderilebilecektir.

Gönderilecek evrakın formatı önemli değildir. jpeg. pdf. doc. … vs. evraklar gönderilebilir.
Müşteri sözleşmesini scanner ile taratıp sisteme gönderebileceğiniz gibi tesisatın resmini çekip sisteme yükleyebilir ya da bilgisayarınızda hazırladığınız bir dökümanı proje onayı için göndermek isteyebilirsiniz…

Önemli: Faks sistemi aynen kullanılabileceği gibi bu sistem de isterseniz bir alternatif olarak kullanılabilir. Müşteri sözleşmesini ister faks ile gönderebilirsiniz isterseniz scanner ile taratıp sisteme yükleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle ekranınızın sol tarafındaki “EVRAKLAR “butonuna tıklayınız

 

Evrak listesi ekranında “Dosya Ekle” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki bir dosyayı evrak olarak sisteme yükleyebilirsiniz.

 

Evrak yüklemek için bilgisayarınızdan dosya seçmenizi isteyen bir pencere gelecektir. Bu pencerede “Gözat” diyerek bilgisayarınızdaki dökümanlara gidebilirsiniz.

 

Sisteme yüklemek istediğiniz dosyayı

bilgisayarınızda bulup “” deyiniz.

 

 

 

 

Dosyamızı seçtikten sonra artık “Gönder” diyerek dosyamızı evraklara ekleyebiliriz.

Seçtiğimiz evrak evraklar listesinde eklenmiş durumdadır. Bundan sonrası aynen faks işleminde olduğu gibi evrak tipini seçip projeyi tanımlamak…